• Matematický klokan

V najväčšej medzinárodnej matematickej súťaži pre žiakov základných a stredných škôl si dnes zasúťažilo 54 žiakov našej školy.

Zaradení boli v troch kategóriách: Kadet 9 (prváci), Kadet G12 (druháci a tretiaci) a Junior G34 (štvrtáci a piataci). V každej kategórii riešili žiaci test so zaujímavými a zábavnými úlohami s výberom odpovede. Súťažné úlohy sú dobrou skúsenosťou na lepšie zvládnutie dôležitých školských testovaní či prijímacích skúšok.

• Matematický klokan
          • Krajské kolo v bedmintone.

Dňa 21.3.2024 sme sa zúčastnili krajského kola v bedmintone družstiev. Naše dievčatá obsadili 2.miesto zo šiestich zúčastnených škôl.

Text a foto: - egt -

• Krajské kolo v bedmintone.
        • Odovzdávanie zlatých cien programu DofE -Cena vojvodu z Edinburghu

19.3. 2024 sme sa zúčastnili odovzdávania zlatých cien programu DofE (Cena vojvodu z Edinburghu). Ceremónia sa konala v Bratislave v NR SR na Župnom námestí, kde bolo ocenených 161 Dofákov z celého Slovenska, vrátane nás 2 žiačok z 5.A. V úvode sa nám prihovoril veľvyslanec z Veľkej Británie Ric Todd a virtuálne, prostredníctvom videa, aj vojvoda z Edinburghu princ Philip. Ceny nám odovzdali známe osobnosti Slovenska.Chceli by sme poďakovať pani riaditeľke, že nás podporuje v programoch ako je DofE, kde sa máme možnosť osobnostne rozvíjať a hlavne by sme chceli veľmi pekne poďakovať pani učiteľke a zároveň našej DofE koordinátorke Gabike Antalovej, ktorá nás po celý čas plnenia DofE aktivít podporovala a pomáhala nám či už pri výbere aktivít, alebo pri príprave na expedíciu. Vďaka patrí aj našim hodnotiteľom a pani učiteľke Kubinskej, ktorá nás počas oceňovania sprevádzala.

• Simulované študentské voľby

V utorok 19. marca 2024 sa na našej škole uskutočnili simulované študenstké volby na prezidenta Slovenskej republiky. Opravnenými voličmi našej školy boli všetci žiaci, ktorí dosiahli ku dňu volieb 15 a viac rokov. Členovia volebnej komisie boli zástupcova školského parlamentu - Jonáš Bábela (IV.B), Denis Dovala (V.B), Gréta Zacherová (III.A) a Kristína Chromeková (II.A).

• Simulované študentské voľby
        • Návšteva Domova dôchodcov v Tisovci

Vybraní žiaci druhého ročníka navštívili seniorov v Domove dôchodcov v Tisovci. Spoločne s nimi si zaspievali dve piesne. Jednou z nich bola pieseň Kríž je znakom spásy. Práve kríž bol hlavným posolstvom, s ktorým tam žiaci prišli. Aktivita, ktorú si pripravili pozostávala z lepenia malých tmavých „škvŕn“ na papierové makety bielych krížov. Na stretnutí zaznela suma evanjelia: „Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nezahynul, ale večný život mal každý, kto verí v Neho.“ (J 3:16) Malé „škvrny“ na papierovom kríži predstavujú naše hriechy. Práve tie chce Pán Ježiš vziať a cez obeť na dreve kríža nám ponúknuť odpustenie hriechov a večný život. Vyrobené kríže ostanú pripomienkou nielen obeti Pána Ježiša, ale tiež tohto milého stretnutia.

• EGT & GLOBAL MONEY WEEK

Naša škola sa zapojila do celosvetového podujatia Global money week (Svetový týždeň peňazí). Pod záštitou Národnej banky Slovenska sa v týždni od 18.3 do 24.3. konajú rôzne vzdelávacie aktivity na podporu finančnej gramotnosti. K tomuto cieľu sme chceli prispieť aj my a tak sme sa rozhodli zorganizovať rovesnícke vzdelávanie pre žiakov ZŠ v Tisovci. Traja naši maturanti – Denis Dovala, Nelka Chlebušová a Sebastian Gabriel si pripravili vyučovaciu hodinu s aktivitami podporujúcimi rozumné finančné rozhodnutia. Hlavná myšlienka, Plan your money, plan your future ( Urob si finančný plán, aby tvoja budúcnosť rástla), sa niesla celým stretnutím. Žiaci napr. dostali dva cenovo odlišné produkty. Mali si vybrať jeden z nich a svoj výber odôvodniť. Následne mali odhadnúť cenu produktov. Na záver odznela pozitívna spätná väzba, v ktorej okrem iného žiaci ZŠ zosumarizovali nové poznatky z hodiny.

• EGT & GLOBAL MONEY WEEK
        • Aj tento rok Girl's Day

Cieľom podujatia je predstaviť svet IT a moderných technológií dievčatám vo veku 15 – 19 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia, práce či podnikania im sektor ponúka.

viac info na https://girlsday.sk/o-girls-day/

POZOR: Registrácia začína už v pondelok 25.3.2024

• Tretí stredoslovenský debatný turnaj

Naši debatéri sa opäť zúčastnili tretieho, ale aj záverečného stredoslovenského debatného turnaja , ktorý sa konal v Žiline. Turnaj je súčasťou debatnej ligy, ktorú organizuje Slovenská debatná asociácia. Našu školu reprezentovali dva tímy EGT 1 a EGT 2. Za tím EGT 1 súťažili Jonáš Bábela, Viktor Kamenský a Grétka Zacherová a za tím EGT 2 nováčikovia Adam Rohožník, Zoja Vargicová a Nina Kurtíková. Debatovali sme dve debaty, prvá na vopred zadanú tézu, druhá na improvizovanú tézu. Tézy boli z oblasti politiky, morálky a práva. Tímu EGT 1 sa podarilo zvíťaziť v oboch debatách, zatiaľ čo tím EGT2 zvíťazil v jednej debate. Síce sa nám nepodarilo predebatovať sa do finále slovenskej ligy, no už teraz sa tešíme na ďalšiu debatnú sezónu.

• Tretí stredoslovenský debatný turnaj
        • Školské kolo biblickej olympiády z ev. náboženstva

Dvanásti žiaci v zastúpení všetkých ročníkov sa v piatok 15.3.2024 zúčastnili seniorátneho kola biblickej olympiády z evanjelického náboženstva. Olympiáda prebiehala v programe EduPage formou otvoreného testu. Do celoslovenského kola postupujú riešitelia s najvyšším počtom bodov za seniorát a školu. Našim žiakom držíme palce :-)

Štvrtok 28. 3. 2024