• Vedenie Evanjelického gymnázia v Tisovci Vám oznamuje,

že počas letných prázdnin bude škola pre verejnosť otvorená

(vstup cez zadný vchod) v pracovných dňoch od 9.00 hod. do 11.00 hod.
      • Pozor!!!

Prichádza informácia práve pre TEBA!

Nevieš čo budeš robiť počas letných prázdnin?

Tak neváhaj a prihlás sa na „EGT online letný anglický tábor – ATTRACTION“, ktorý organizuje Evanjelické gymnázium v Tisovci v spolupráci s americkými organizáciami Mission of Christ a Concordia University v Nebraske.
      • Sociálne podnikanie

Sociálne podnikanie je medzinárodná súťaž, ktorá spája mladých a nápaditých ľudí, študentov stredných a základných škôl, ktorí chcú riešiť sociálne problémy v rôznych oblastiach našej spoločnosti. Naša spoločnosť Divergent preto neváhala a vytvorila tím Sociálneho podnikania, ktorý vymyslel skvelý nápad – Časostroj, s ktorým reprezentovali firmu v súťaži, kde sa zúčastnilo ďalších 250 škôl z celého Slovenska.
      • Milí priatelia EGT, milí žiaci Egeťáci,keď sa pozerám spätne na našu školu a na to, čo sme spolu dosiahli, s hrdosťou môžem konštatovať, sa nám podarilo zaujímavé dielo. Vy, absolventi EGT, nech ste kdekoľvek a v akejkoľvek pozícii, ste tým najcennejším, čím sa Tisovec, slávny svojou minulosťou, rozpačitý svojou prítomnosťou a neistý svojou budúcnosťou, môže prezentovať.
          • EGT cez prázdniny

Vedenie Evanjelického gymnázia v Tisovci Vám oznamuje,

že počas letných prázdnin bude škola pre verejnosť otvorená

(vstup cez zadný vchod) v pracovných dňoch od 9.00 hod. do 11.00 hod.

V prípade potreby nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle:

sekretariát školy 047/55 11 700

Zároveň Vám oznamujeme, že z dôvodu čerpania dovoleniek

• EGT cez prázdniny
          • Bol to zvláštny školský rok.

Sedem z desiatich mesiacov sme sa učili online. Videli a počuli sme sa len cez obrazovku, a práca na počítači pri príprave hodín, či domácich úloh a zadaní nám zabrala veľa času.

Zvládli sme to pomerne dobre. Všetci sme sa veľa naučili, žiaci aj učitelia. Skúšali sme nové veci, nové metódy, aplikácie. Niečo fungovalo výborne, niečo trochu a niečo vôbec.

• Kompostér ako odmena za prvé miesto v projekte Elektroodpad –Dopad.

Aj napriek horúčavám, sme v pondelok 28.6. so skupinkou nadšencov zo 4.A poskladali našu výhru- kompostér, ktorý bude slúžiť na recykláciu a zužitkovanie biodpadu z našej školy.

Túto cenu sme získali ako odmenu za najaktívnejšiu školu na Slovensku zapojenú do projektu CEEV Živica a spoločnosti SEWA a.s. ELEKTROODPAD-DOPAD. Touto cestou sa chcem poďakovať za aktívnu prácu členkám akčného tímu Alžbete Chmelkovej, Julii Borošovej a Henriete Vengrínovej za aktivity, ktoré pripravovali v priebehu celého školského roka. Veľká vďaka patrí aj všetkým vám, ktorí ste sa aktívne zapojili a priniesli elektro-odpad do nášho zberu ako aj hospodárskym pracovníkom, školníkom našej školy za ich pomoc.

• Klíma nás spája

Vďaka občianskemu združeniu Priatelia Zeme – CEPA hostila naša škola v mesiacoch máj a jún 2021 putovnú výstavu Klíma nás spája. Cieľom výstavy je formou fotografií a textu podať žiakom a učiteľom informácie o problematike klimatických zmien a inšpirovať žiakov k tvorivému prístupu ku globálnym, ekologickým a environmentálnym súvislostiam a problémom.

• Prváci na účelovom cvičení

18.6.2021 sme sa učili trochu inak. My žiaci 1. ročníka sme sa po prvýkrát zúčastnili účelového cvičenia. Zo školy sme vyrazili o 8:00 hod. a do Rejkova nám to trvalo približne 50 minút. Po krátkej pauze sme sa začali rozprávať o tom, čo by sme robili, keby sa stratíme; keby stretneme divú zver; alebo keby sa zraníme. Potom sme sa venovali voľnočasovým aktivitám: ako hra s loptou alebo hádzanie frisbee. A, samozrejme, sme si nenechali ujsť ani tisovské sysle. Po vyše než troch hodinách zábavy sme sa pobrali domov. Radi by sme za tento úžasný deň poďakovali pani učiteľkám J. Potančokovej, J. Ovčiarikovej a M. Kubinskej. Už teraz sa nevieme dočkať na ďalšie účelové cvičenia.

• Účelové cvičenie – 2. ročník

17.6. 2021 sme sa opäť po dlhej karanténnej dobe mohli zúčastniť účelového cvičenia v Rejkove v Tisovci.

My, žiaci 2. ročníka, sme absolvovali účelové cvičenie v Rejkove, počas ktorého sme preberali, ako sa orientovať v teréne, ako sa zachovať v krízových situáciách v prírode, čo robiť, ak sa niekto zraní. Spoločne sme si pripravili opekačku, vyrobili sme si ražne, založili oheň a najedli sa opekaných dobrôt. Celým účelovým cvičením sa niesla dobrá nálada a užívali sme si aj spoločné športové aktivity.

• Účelové cvičenie – 2. ročník
        • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Albert Einstein
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
        • Carl Rogers

• Zvonenia

Utorok 3. 8. 2021

• Iné...

Dátumy

• Partneri

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
      • JA Slovensko
      • IT Akadémia
      • Školy, ktoré menia svet
      • Medzinárodný študentský preukaz
      • Nadačný fond Telekom
      • Nadácia PONTIS
    • Počítadlo návštev

• Staňte sa naším fanúšikom

• Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
      komunikujem so serverom, počkajte prosím