• Namakaný deň

V stredu 8.11.2023 sa štvrtáci zo semináru z informatiky zúčastnili na akcii “Namakaný deň” v Košiciach, kde sme sa naučili, ako pracovať s Tinkercadom, MakeCode či AI. Prednášali nám aj o alternatívnych zdrojoch energie, čiernej skrinke alebo autíčka na vodíkový pohon. Zároveň sa tam diali aj tvorivé dielne, na ktorých sme sa priamo s prednašajúcimi učili programovať hry s Micro:bitom, Arduinom alebo Raspbery pi pico. V budove sa nachádzal aj technický unikátny výťah - paternoster, ktorých je na slovensku iba 5.

• Namakaný deň
        • Školenie manažmentu študentskej firmy v Banskej Bystrici

V utorok 7. novembra 2023 manažment študentskej firmy Greenture v zastúpení Amáliou Lajčákovou a Michaelou Turisovou mali možnosť zúčastniť sa školenia manažmentu a zlepšiť si svoje manažérske zručnosti, získať skúsenosti v oblasti tímovej práce, leadershipe, time managementu, marketingu a riadenia financií v študentskej firme.

• Burza stredných škôl v Detve

Dňa 7.11.2023 – utorok sa naša škola prijala pozvanie a zúčastnila sa prezentovania našej školy na „Burze informácií“, ktorá sa konala v Kultúrnom centre Andreja Sládkoviča v Detve. Burza informácií bola určená najmä žiakom ZŠ v Detve a okolí, ale aj ich rodičom, ktorí mali možnosť prostredníctvom prezentácií, ale aj osobného kontaktu s našimi študentami spoznať aj našu školu.

• Týždeň zdravého životného štýlu

Pred jesennými prázdninami sme mali v škole týždeň zdravého životného štýlu.

Počas celého týždňa sme žiakom a učiteľom ponúkali cez prestávky zdravé pochúťky.

Mohli sme ochutnať pre mnohých netradičnú cviklovú nátierku, zeleninový šalát a ako osvieženie tento rok neúrody , tak cenné jablčka a banány. Okrem toho sme sa rozprávali o zdravej životospráve a seminaristi merali záujemcom krvný tlak a hladinu cukru v krvi. Zahriali sme sa zdravým bylinkovým čajom a na hodinách biológie sme sa rozprávali o využití liečivých rastlín v kuchyni.

• Týždeň zdravého životného štýlu
        • Spoznávame Francúzsko s Erasmus+

V dňoch 9. – 19. 10. 2023 sme spoznávali Francúzsko vďaka partnerskej škole Lycée Saint Benoit v Angers a projektu Erasmus+. Program sme mali ozaj pestrý.

Prvé tri dni sme strávili v hlavnom meste Francúzska – v Paríži.

Navštívili sme známe pamiatky – od Eiffelovej veže a Versailles, cez Víťazný oblúk i La Défense, až po Baziliku Sacré-Coeur. Chvíle voľného času sme využili na ochutnávku francúzskej kuchyne, spoznávanie parížskych štvrtí, no najmä na sledovanie života vo veľkomeste s chrumkavým croissantom i kávou v ruke.

• Halloween párty študentskej firmy Greenture

V strašidelný štvrtkový večer sa všetky strašidlá a masky z EGT stretli a rozpútali najlepšiu Halloweensku párty, aká tu kedy bola!

Študentská firma Greenture zorganizovala 26.10.2023 ich prvú oficiálnu akciu Haunted School Party. Každý, kto mal záujem prísť zabaviť sa, bol vítaný. EGeŤákov čakal bohatý program od oficiálneho otvorenia s tanečným vystúpením, tombolou, prehliadkou masiek až po poriadnu tancovačku. Okrem toho mali účastníci možnosť vyrobiť si svoju tekvičku, triafať duchov a vyvolených čakala cesta odvahy. Nechýbalo ani občerstvenie a úžasná výzdoba, ktoré zdobila celú chill-our zónu. Keďže akcia slúžila ako prvá príležitosť ochutnať aj náš produkt, kto mal záujem mohol si zakúpiť našu kašičku s moringou za akciovú cenu.

• Halloween párty študentskej firmy Greenture
          • Biznis fórum! - Rozbehni sa! Academy

V utorok 24. októbra 2023 sa EGeŤáci zúčastnili workshopu Biznis fórum! Prednášajúcim bol Jozef Kováč, programový manažér ROZBEHNI SA! Workshop bol zameraný na obohatenie znalostí, zručností a schopností z podnikateľskej oblasti. Študenti sa naučili ako rozbehnúť inovatívne podnikateľské nápady bez rizika a zároveň majú možnosť Tí, ktorých podnikanie zaujme prihlásiť sa so svojím super nápadom do inkubátora a získať 300 € grant. Tento program podporuje rozvoj zručností 21. storočia a koná sa s podporou Rozvojovej agentúry BBSK, n. o. DOBRÝ KRAJ.

• Biznis fórum! - Rozbehni sa! Academy
        • Vzdelávanie študentskej firmy GREENTURE na webinároch

V dňoch 20. a 23. októbra 2023 sa niektorí študenti Greenture, š. f., zúčastnili zaujímavých webinárov:

VIDEO AKO NAJFUNKČNEJŠÍ KOMUNIKAČNÝ NÁSTROJ SÚČASNOSTI s Nazarijom Kľujevom naším bývalým absolventom školy, ako aj absolventom Aplikovanej ekonómie a v súčasnosti režisérom a producentom v spoločnosti TOXPRO, ktorá sa zameriava na fullservis produkciu v oblasti reklamy a filmu.

Sobota 27. 4. 2024