• Re-power Camp - LIVE & VIRTUAL

V utorok 27. februára 2024 sa zástupcovia študentskej firmy GREENTURE - zúčastnili live súťaže Re-power Camp v Bratislave, kde 120 študentov pracovalo na projekte - aktivite, ktorú by mohla banka podporovať alebo na nej aktívne participovať, v snahe zvrátiť nepriaznivý trend, ktorý preukázali výsledky testov PISA.

• Re-power Camp - LIVE & VIRTUAL
        • Naše šaty!

Zaujímavé, poučné a veľmi aktuálne divadelné predstavenie zažili študenti 1. a 2. ročníka priamo v triede. Classroom play Naše šaty! a následná diskusia o argumentačných fauloch boli veľmi poučné. Ďakujeme našej absolventke - herečke Alexandre Palatínusovej a prednášajúcej Magdaléne Žiakovej.

• Krajské kolo súťaže v spracovaní informácií na počítači

EGeŤáci - Natálka, Veronika, Adam, Alex, Leo a Jonáš si v stredu 7. februára 2024 zmerali svoje vedomosti a zručnosti v 58. ročníku krajského kola súťaže v spracovaní informácií na počítači (SIP) v rôznych kategóriách: písanie na počítači všetkými desiatimi prstami, úprava textu na počítači a wordprocessing.

• Krajské kolo súťaže v spracovaní informácií na počítači
        • Kniha Čriepky spomienok na školu zázrakov

V júni 2023 vyšla vo vydavateľstve Tranoscius kniha Čriepky spomienok na školu zázrakov. Je voľným pokračovaním knihy 25 EGT Škola zázrakov, ktorá vyšla pri príležitosti 25. výročia založenia školy.

Kniha Čriepky spomienok je kolektívnym dielom. Podieľalo sa na nej 151 autorov, Helena Pašiaková, prvá riaditeľka školy, Ladislav Čajko, vyučujúci predmetu aplikovaná ekonómia, v ktorom žiaci dlhodobo dosahovali medzinárodné úspechy, žiaci, americkí dobrovoľníci, domáci i zahraniční učitelia, nepedagogickí zamestnanci školy, rodičia a priatelia školy.

Palacinkový deň

Mnoho anglicky hovoriacich krajín oslavuje Shrove Tuesday (palacinkový deň). Toto je deň pred Popolcovou stredou a začiatkom pôstu a pred Veľkou nocou.

Dnes vyučujúca anglického jazyka Lucy Clare Dovala, ktorá pochádza z Veľkej Británie priblížila tento sviatok svojim študentom. Na hodinách angličtiny v 1., 4. a 5. ročníku študenti piekli palacinky, ‚hádzali‘ palacinky a jedli ich s tradičnou polevou - citrónom a cukrom.

• Palacinkový deň na EGT /   Shrove Tuesday at EGT
        • Lyžiarsky výcvik

Od pondelka 5.2 do piatku 9.2 sa žiaci 2.A spolu s p. riaditeľkou Štefánikovou, p. učiteľom Štefánikom, p. učiteľkou Kobelovou a MUDr.Pilišovou zúčastnili lyžiarskeho výcviku v areáli SKI Čertovica. Boli sme ubytovaní na Chate pod sedlom Čertovica, kde sme trávili spoločne čas aj mimo svahu. Žiaci boli rozdelení do kategórii začiatočníci, mierne pokročilí a pokročilí. Okrem lyžiarov sme mali medzi sebou aj zopár snouwbordistov. Každý sa toho veľa naučil a zlepšil sa v lyžovaní či snowboardovaní. I keď nám počasie občas neprialo, vymysleli sme si zábavné aktivity, ktorých sa väčšina zúčastnila, vrátane učiteľov.

• MATURITA PREP – workshop

Študenti piateho ročníka v čase workshopového týždňa venovali celý svoj čas a pozornosť príprave na písomnú a ústnu časť maturitných skúšok. V rámci prípravy na písomné testy z anglického jazyka, si pripomenuli kritériá hodnotenia písomných prác, analyzovali ich a určovali silné a slabé stránky vlastných prác. Vzhľadom na zadania formulovali hlavné myšlienky esejí a nosné vety jednotlivých odstavcov tak, aby sa neodkláňali od témy.

• Gramatický workshop

Prvý februárový týždeň sa aj tento rok na našej škole vyučovalo tradične – netradične, formou workshopov. Počas tohto týždňa sa žiaci štvrtého ročníka veľmi intenzívne pripravovali na externú časť MS zo slovenského jazyka a literatúry. Počas celého týždňa gramatické učivo opakovali, rozoberali a vysvetľovali si rôzne gramatické javy a špecifiká nášho jazyka. Vyskúšali si rôzne typy úloh ako aj náročnosť testov a posledný deň mali možnosť vyskúšať si aj maturitu nanečisto. Žiaci oceňujú aj túto formu prípravy na maturitnú skúšku, ktorá im nepochybne dodá viacej istoty pri pravej skúške dospelosti.

• ROARING 20's - 26. školský ples

Školská firma Greenture pokračuje v tradíciách - zorganizovala 26. ročník školského plesu.

Ples na našej škole je už zarytou tradíciou, ktorú organizujú študentské firmy. Greenture si tento rok pre svojich hostí pripravili nezabudnuteľný zážitok v štýle ROARING 20'S, ktorý okrem úžasnej zábavy a tanca doplnil zaujímavý program, skvelé jedlo a jedinečná tombola.

• ROARING 20's - 26. školský ples
        • Spomínali sme na Julie Ballantyne.

Po roku sme si opäť spomínali na významnú osobnosť našej školy, pani Julie Ballantyne. Z iniciatívy tejto americkej učiteľky, ktorá sa stovkou listov pred viac ako 30 rokmi obrátila na svojich priateľov v USA a Kanade sa podarilo získať finančnú pomoc na rekonštrukciu budovy školy, v ktorej sa vzdelávali a stále vzdelávajú mladí ľudia. Žiaci 5.ročníka Hana Kobelová a Denis Dovala predstavili súčasným žiakom prácu a poslanie Julie na EGT. Keďže Julie bola zakladateľkou prvého speváckeho zboru na škole, tak si každoročne uctievame jej pamiatku aj hudbou. Tento rok nám zahrala novovznikajúca kapela školy v zložení Denis Dovala, Filip Dovala a Leo Gombár. Zaspievali nám dievčatá 1. a 3. ročníka - Iveta Ďurišová, Veronika Perenčayová, Tatiana Vetráková a Andrea Rapčanová.

Sobota 27. 4. 2024