• Projekt FAST HEROES

Ako jedna z mála stredných škôl a gymnázií sme sa zapojili do 4.ročníka projektu FAST HEROES.

Je to prevenčný program určený pre deti základných škôl a stredoškolákov, aby sa naučili včas rozpoznať príznaky cievnej mozgovej príhody u svojich príbuzných a tým prispeli ku záchrane životov a zdravia .

• Zelený certifikát pre našu školu za zber elektroodpadu

Vážený partner,Spoločnosť SEWA, a.s. postupne nahrádza papierovú dokumentáciu elektronickou. Hlavným dôvodom je v čo najväčšej miere eliminovať negatívne dopady našej činnosti na životné prostredie. K zlepšovaniu nášho environmentálneho správania sme sa oficiálne zaviazali ešte v roku 2008, kedy spoločnosť SEWA vstúpila do schémy EMAS (nástroj pre environmentálne manažérstvo a audit).

• Teambuilding študentskej firmy Greeenture

Študentský tím firmy Greenture sa rozhodol v utorok večer prežiť nezabudnuteľný overnight plný tímového budovania a prípravy na nadchádzajúci veľtrh podnikateľských talentov v Bratislave.

Po príchode do školy sme sa pustili do práce s plným nasadením. Spojili sme sily, lepili, strihali, vytvárali kašičky a balili objednávky, neustále sa inšpirovali a podporovali navzájom. Dokonca sa nám podarilo dokončiť projekt, na ktorom sme intenzívne od septembra pracovali. Ten však pre Vás ostane ešte ako tajnosť. Atmosféra bola plná energie aj neskoro večer, ako sme sa pripravovali na veľkú udalosť, ktorá nás čaká. Každý moment, ktorý sme spoločne strávili, posilnil puto v tíme a zanechal spomienky. Robili sme rôzne spoločné hry, techniky na odbúravanie stresu a dokonca zdieľali energiu počas meditácie. Spoločný večer priniesol svoje ovocie a my sme sa náramne posunuli v prípravách na veľtrh.

• Matematický klokan

V najväčšej medzinárodnej matematickej súťaži pre žiakov základných a stredných škôl si dnes zasúťažilo 54 žiakov našej školy.

Zaradení boli v troch kategóriách: Kadet 9 (prváci), Kadet G12 (druháci a tretiaci) a Junior G34 (štvrtáci a piataci). V každej kategórii riešili žiaci test so zaujímavými a zábavnými úlohami s výberom odpovede. Súťažné úlohy sú dobrou skúsenosťou na lepšie zvládnutie dôležitých školských testovaní či prijímacích skúšok.

• Matematický klokan
          • Krajské kolo v bedmintone.

Dňa 21.3.2024 sme sa zúčastnili krajského kola v bedmintone družstiev. Naše dievčatá obsadili 2.miesto zo šiestich zúčastnených škôl.

Text a foto: - egt -

• Krajské kolo v bedmintone.
        • Odovzdávanie zlatých cien programu DofE -Cena vojvodu z Edinburghu

19.3. 2024 sme sa zúčastnili odovzdávania zlatých cien programu DofE (Cena vojvodu z Edinburghu). Ceremónia sa konala v Bratislave v NR SR na Župnom námestí, kde bolo ocenených 161 Dofákov z celého Slovenska, vrátane nás 2 žiačok z 5.A. V úvode sa nám prihovoril veľvyslanec z Veľkej Británie Ric Todd a virtuálne, prostredníctvom videa, aj vojvoda z Edinburghu princ Philip. Ceny nám odovzdali známe osobnosti Slovenska.Chceli by sme poďakovať pani riaditeľke, že nás podporuje v programoch ako je DofE, kde sa máme možnosť osobnostne rozvíjať a hlavne by sme chceli veľmi pekne poďakovať pani učiteľke a zároveň našej DofE koordinátorke Gabike Antalovej, ktorá nás po celý čas plnenia DofE aktivít podporovala a pomáhala nám či už pri výbere aktivít, alebo pri príprave na expedíciu. Vďaka patrí aj našim hodnotiteľom a pani učiteľke Kubinskej, ktorá nás počas oceňovania sprevádzala.

• Simulované študentské voľby

V utorok 19. marca 2024 sa na našej škole uskutočnili simulované študenstké volby na prezidenta Slovenskej republiky. Opravnenými voličmi našej školy boli všetci žiaci, ktorí dosiahli ku dňu volieb 15 a viac rokov. Členovia volebnej komisie boli zástupcova školského parlamentu - Jonáš Bábela (IV.B), Denis Dovala (V.B), Gréta Zacherová (III.A) a Kristína Chromeková (II.A).

• Simulované študentské voľby
        • Návšteva Domova dôchodcov v Tisovci

Vybraní žiaci druhého ročníka navštívili seniorov v Domove dôchodcov v Tisovci. Spoločne s nimi si zaspievali dve piesne. Jednou z nich bola pieseň Kríž je znakom spásy. Práve kríž bol hlavným posolstvom, s ktorým tam žiaci prišli. Aktivita, ktorú si pripravili pozostávala z lepenia malých tmavých „škvŕn“ na papierové makety bielych krížov. Na stretnutí zaznela suma evanjelia: „Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nezahynul, ale večný život mal každý, kto verí v Neho.“ (J 3:16) Malé „škvrny“ na papierovom kríži predstavujú naše hriechy. Práve tie chce Pán Ježiš vziať a cez obeť na dreve kríža nám ponúknuť odpustenie hriechov a večný život. Vyrobené kríže ostanú pripomienkou nielen obeti Pána Ježiša, ale tiež tohto milého stretnutia.

Sobota 27. 4. 2024