• Predĺženie platnosti ISIC

• 1. Ak chceš využívať zľavy a výhody potrebuješ si predĺžiť platnosť preukazu ISIC/EURO< 26.
        Zakúp si známku ISIC 09/2024 za 10 € na

Odporúčam, aby si si predĺžil platnosť preukazu na zľavy a výhody a nečakal do septembra. Budeš tak môcť plnohodnotne využívať všetky zľavy aj počas letných prázdnin (študentský paušál od Orange, McDonald´s, Starbucks, Datart, Ševt, Panta Rhei, Reserved, ...)

Ak máš otázky o zľavách a známke ISIC, klikni na
        www.isic.sk, volaj na 0948 884 304 v čase od 9:00 do 17:00 alebo píš na sspreukazy@ckmsyts.sk.

2. Ak chceš naďalej využívať svoj preukaz ako dopravnú kartu, potrebuješ si predĺžiť platnosť čipu preukazu ISIC. Môžeš to urobiť zaslaním SMS alebo cez aplikáciu Ubian nižšie uvedeným postupom.

Prolongácia cez SMS:
        Na číslo 8844 pošli SMS v tvare: TC medzera priezvisko medzera číslo čipu (meno uvádzaj ako na preukaze a bez diakritiky, príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005).
        Príde ti potvrdzujúca SMS, ktorá je spoplatnená sumou 3,60 €. Ostatné SMS sú bezplatné.
        Po prijatí potvrdzujúcej SMS prilož kartu k terminálu na sekretariáte školy u p. Paľovej, prípade k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke
        www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

Prolongácia cez aplikáciu UBIAN:
        Prihlás sa do aplikácie Ubian, ak ešte nemáš registrovaný svoj preukaz, pridaj si ho cez Preukaz študenta v Môj Ubian. Na webe Ubian si pridáš Preukaz žiaka cez Nová karta.
        Nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok si predĺžiš zaplatením prolongačného poplatku vo výške 3,60 € jednoducho platobnou kartou.
        Po úspešnej platbe prilož kartu k terminálu na sekretariáte školy u p. Paľovej, prípade k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke
        Ak máš otázky o použití preukazu ako dopravnej kary, volaj na 0941 399 88 99 v čase od 7:00 do 15:00 alebo píš na
        preukazstudenta@transdata.sk.

Ak ti nepomohli vyššie uvedené informácie zastav sa na sekretariáte školy
        .

• Kde si preukaz vybaviť?

• Preukaz žiaka ISIC/EURO<26, známku ISIC ako aj informácie o stredoškolskom termináli môžete získať každý pracovný deň na sekretariáte EGT u pani Paľovej (martina.palova@egt.sk), číslo dverí č. 107.

Cenník preukazov

platný od 01. 06. 2023

Preukaz ISIC/EURO<26

22 € - nový preukaz

12 € - duplikát preukazu

10 € - ISIC známka

12 € - pri prestupe žiaka (ak už mal platný preukaz na predošlej škole)

Preukaz ITIC - učiteľksý preukaz

18 € - nový preukaz

8 € - duplikát preukazu

10 € - ITIC známka

8 € - pri nástupe nového učiteľa (ak už mal platný preukaz na predošlej škole)

• ISIC - INTERNATIONAL STUDENT IDENTITY CARD

• Čo je Preukaz žiaka ISIC/EURO<26?
          Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Žiaci ho môžu získať priamo cez svoju strednú alebo základnú školu. Preukaz prináša množstvo funkcií a výhod samotným žiakom ako aj ich rodičom.
          Svoj preukaz môžeš nosiť pri sebe aj v elektronickej podobe v ISIC aplikácií. V tejto appke máš navyše množstvo extra kupónov, ktoré nenájdeš medzi bežnými zľavami v databáze.
          Preukaz ISIC/EURO<26
          Preukaz ISIC/EURO<26 je čipový preukaz. Vybaviť si ho vieš len na základnej alebo strednej škole, ktorú navštevuješ.
          Na čip v preukaze si môžeš nahrať napríklad elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ale aj obedy v škole, prístupy do niektorých miestností, na plaváreň či do knižnice ...
          Preukaz slúži ako tvoj doklad o statuse študenta a ako preukaz na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí.
          Funkcie preukazu ISIC/EURO<26
          • Identifikačný preukaz žiaka školy
          • Čipová karta na dopravu
          • Medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC