• Svetový deň modlitieb v Tisovci

V Evanjelickom a. v. kostole v Tisovci sa stretlo spoločenstvo žien a mužov pri príležitosti svetového dňa modlitieb. Tohto roku program pripravili ženy z Taiwanu. Do programu boli zapojené ženy z Evanjelického cirkevného zboru v Tisovci ako aj žiačky Evanjelického gymnázia v Tisovci. Okrem spevu piesní a modlitieb bolo spoločenstvo povzbudené zvesťou Božieho slova, ktoré znelo z listu Efezským 1:15-19. Pavel sa modlí za osvietenie očí srdca veriacich v Efeze. Tieto slová sú povzbudením aj pre nás. Ak sa oči nášho srdca otvoria okúsime nádej plynúcu z jeho povolania, bohatstvo Jeho slávneho dedičstva a Jeho veľkú moc v našich životoch. Povzbudením boli aj svedectvá taiwanských žien a dievčat o ich viere a životných situáciách. Kiež sa nám oči srdca otvoria, aby sme mohli vidieť Božie zasľúbenia v našich životoch a našimi činmi odzrkadľovať lásku Kristovu.

• Svetový deň modlitieb v Tisovci
        • Poďakovanie za pomoc UKRAJINE - "RIMAVSKÁ POMÁHA UKRAJINE" - Biela vrana

1. marca 2022 sa začal písať "príbeh jednej chodby" v Gemersko-malohontskom múzeu / Gömör-Kishonti / v Rimavskej Sobote. Prvýkrát tam otvorili humanitárnu zbierku Rimavská pomáha Ukrajine s pocitom, že bude potrebná zhruba tak 2 - 3 týždne.

Učitelia a žiaci Evanjelického gymnázia v Tisovci sa ihneď stali pravidelnými prispievateľmi. Každý týždeň naložili auto s krabicami, ktoré obsahovali práve potrebné veci a žiaci alebo učitelia našej školy ich prinášali na zberné miesto. Do konca školského roku do zbierky pravidelne prispievali. Okrem vecí, ktoré potrebovali v zbierke sa učitelia a žiaci EGT snažili prispievať ukrajinským rodinám v našom meste a jeho okolí aj čerstvými potravinami či ovocím a zeleninou.

• Návšteva veľvyslanca USA Gautam A. Rana

V utorok 7. marca 2023 navštívil našu školu veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku, pán Gautam A. Rana. Pri stretnutí s vedením školy sa zaujímal o študijný program, projekty školy a jej ďalšie smerovanie. Pozdravil učiteľský kolektív a ocenil ich prácu. V kultúrnom dome diskutoval so žiakmi o spoločných aj rozdielnych znakoch vo vzdelávaní, kultúre a každodennom živote na Slovensku a v Spojených štátoch. Vyjadril nádej v mladých ľudí pre lepšiu budúcnosť Slovenska.

• Návšteva veľvyslanca USA Gautam A. Rana
        • Zmudri do škôl

V prvom polroku sa naša škola zapojila do polročného programu Zmudri.sk, ktorý bol zameraný na rozvoj charakteru a aktívneho občianstva. Žiaci sa pravidelne na hodinách občianskej náuky oboznamovali ako pomáhať svetu, ako ho meniť, ako chrániť prírodu. Zisťovali, prečo máme predsudky, učili sa odlišovať mýty a fakty ... Naše snaženie je odmenené poznatkami a skúsenosťami. Škola a aj žiaci získali diplomy za absolvovanie vzdelávania.

• Akadémia veľkých diel

„Myšlienky silných diel a diela silných myšlienok.“

Program Akadémia veľkých diel začala fungovať na našej škole tohto roku po prvýkrát. Samotný program sa skladá z dvoch častí: práca s dielom a diskusný seminár.

Stretávame sa raz týždenne pod vedením pani učiteľky Jakubcovej a Vojtekovej. Okrem nadobudnutia schopností, ktoré nám môžu pomôcť v rozhodovaní sa v rôznych životných situáciách, po úspešnom absolvovaní akadémie získame aj diplom, ktorý má platnosť na vysokých školách na Slovensku, čiže inak povedané - body k dobru.

• EGŤáci plesali

Ples študentskej firmy Gradient EGT Tisovec

V piatok 17.2. sa po dvoch covidových rokoch na našej škole opäť konal školský ples. Pod vedením pani učiteľky Eriky Hruškovej ho, ako zvyčajne, pripravovali naši študenti zo štvrtého ročníka zapojení do aplikovanej ekonómie.

Na plese bolo pre hostí okrem skvelej hudby, ktorú mal na starosti Dušan Dojčár a výborného jedla, pripravený aj zaujímavý program. Na slávnostné otvorenie nám zaspievali sestry Zajakové, folklórne sme sa vyžili vďaka súboru Čížiček z Tisovca a šikovným žienkam zo súboru Vepor z Klenovca, za tým nasledovalo hudobné vystúpenie Kamily Paučovej a zlatým klincom na záver bola firemná scénka. Samozrejme nesmela chýbať ani bohatá tombola, ktorá bola vyhlasovaná počas celého večera. No čo by to bol za ples bez kráľa a kráľovnej? Pán farár s pani farárkou zabodovali a stali sa aspoň na jeden večer kráľovským párom. Nakoniec

• EGŤáci plesali
        • Prípravný kurz pre uchádzačov o štúdium

Evanjelické gymnázium v Tisovci organizuje pre ľahšiu a kvalitnejšiu prípravu uchádzačov o štúdium na prijímacie skúšky prípravný kurz zo slovenského jazyka, matematiky a evanjelického a. v. náboženstva.

Aby si sa mohol zúčastniť, je potrebné prihlásiť sa prostredníctvom prihlášky najneskôr do 6. marca 2023.

• Modelová konferencia OSN - MarMUN 2023

Od 10. do 12. februára 2023 sa žiaci našej školy Gréta Zacherová (2.A), Hana Kobelová (4.A) a Denis Dovala (4.B) zúčastnili modelovej konferencie OSN, ktorá sa konala v Martine. Boli zapojení do Unated Nation Office on Drugs and Crime (UNODC). Snažili sa vyriešiť náročný problém a tým bol pašovanie drog do Európy cez Balkánske štáty. Naši žiaci boli delegátmi Holandska, Nemecka a Švajčiarska. Žiaci si konferenciu užili a majú z nej skvelé spomienky, naučili sa nové zručnosti a vyskúšali si riešenie problémových situácií globálneho rozsahu. Tešia sa aj na ďalšie modelové konferencie OSN.

Pondelok 29. 4. 2024