• EXPERT geniality show

V celoslovenskej súťaži EXPERT geniality show dnes využilo šancu ukázať svoje kvality, niečo nové sa naučiť a získať titul EXPERT 40 našich žiakov. -jsz-

• EXPERT geniality show
        • Zoja Jurčiaková na konferencii prezidentov študentských firiem v Bratislave

Prezidentka študentskej firmy Gradient sa 29.11. 2022 zúčastnila na konferencii prezidentov študentských firiem, kde sa študenti mohli zoznámiť so systémom fungovania a riadenia komerčnej firmy tak, aby vedeli získané poznatky reálne uplatniť pri vedení svojich študentských firiem. Vytvorený priestor bol aj na diskusiu, výmenu skúseností a riešenie konkrétnych problémov, s ktorými sa môžu stretnúť v praxi. Študenti mali možnosť sa stretnúť a diskutovať s riadicimi pracovníkmi úspešných firiem. Konferencia prebiehala v príjemnej atmosfére, plnej nových poznatkov a nových skúseností.

• Online City Inovation Camp

Dňa 24.11. sme sa my, piati členovia školskej firmy, zúčastnili Ja City Inovation Campu. Menovite Juliána Papáčová, Dorota Slivková, Kornélia Chlebušová, Laura Šusteková a Denis Dovala. Spolu sme hľadali nové inovatívne riešenie na tému dlhodobo udržateľného rozvoja. Náš tím prišiel a nápadom na aplikáciu ktorá by spájala VR prehliadku fabriky napríklad v Bangladéši a následne by vám ukázala alternatívne produkty od slovenských výrobcov z prírodných materiálov ako napríklad ľan. Celú súťaž sme si užili a zabavili sa. Dúfame že sa podobnej súťaže zúčastníme čoskoro.

• Online City Inovation Camp
        • Gradient študentská firma na školení v Košiciach.

Vedenie študentskej firmy sa dňa 24.11.2022 zúčastnilo na školení manažmentu, ktoré ponúklo mladým ľuďom skúsenosti a rady v oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu i financií. Zamestnanci spoločnosti AT&T odovzdali študentom na školení svoje skúsenosti a rady z oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu a financií. Nechýbali ani rady ako zvládať problémy v tíme. Príprava na reálne problémy v podnikateľskom prostredí prebehla metódou learning by doing, kde študenti riešili v tímoch problémy z rôznych oblastí, ktoré počas podnikania môžu nastať. Študentská firma Gradient je pripravená, a tak môže naplno rozbehnúť svoje podnikateľské aktivity.

• Deň vďakyvzdania

o štvrtok 24. novembra 2022 sme si v reštaurácii Centrál pri sviatočnej večeri pripomenuli a uctili americký sviatok Deň vďakyvzdania. Americká lektorka Clara Rich program obohatila príhovorom a modlitbou. Svojou prítomnosťou nás na večeri potešili aj hostia Dušan Kojnok, zástupca primátorky mesta, Helena Pašiaková, emeritná riaditeľka a Ľubomíra Petricová, bývalá zástupkyňa. Ďakujeme za príjemne strávené chvíle. -jr-

• Deň vďakyvzdania
          • Volejbalový turnaj SŠ.

Dňa 22.11. 2022 sme sa zúčastnili Mix volejbalového turnaja žiakov a žiačok SŠ v Detve.

Turnaja sa zúčastnilo 22 škôl z Banskobystrického kraja. Hralo sa v šiestich skupinách po tri družstvá a siedma skupina mala štyroch účastníkov. Do semifinále postupovali len družstvá z prvých miest. V skupine sme sa umiestnili na druhom mieste s bilanciou 1víťazstvo a 1 prehra. Do semifinále postupovali len víťazi skupín a to sa nám nepodarilo.

• Začiatočnícky debatný turnaj

V termíne 18.-19.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili začiatočníckeho debatného turnaja, ktorý organizovala Slovenská debatná asociácia . Turnaj sa konal v Gymnázium Martina Kukučína v Poprade. Konkurencia bola veľká, debatovalo sa v 19- tich miestnostiach. Turnaj pozostával zo štyroch debát. Naši debatéri dve debaty vyhrali a dve prehrali. Nakoľko sme tím, ktorý svoju činnosť len začína, môžeme to považovať za úspech. Veríme, že získavaním skúseností sa budeme stále zlepšovať a vyhrávať čo najviac turnajov.

• Deň boja za slobodu a demokraciu

​​​​​​​V utorok 15. novembra 2022 si ako škola v rámci hodiny Chapel pripomenuli 17. november - Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý poznáme tiež ako Deň študentstva, alebo začiatok Nežnej revolúcie.Od významnej udalosti, ktorá zaznamenala pád totalitného režimu a nástupdemokracie na území Československa uplynulo už 33 rokov. Nežnú revolúciu nám viac priblížili a predstavili aj seminaristky zo štvrtého a piateho ročníka. Zároveň sme si pripomenuli aj udalosti spojené s dlhotrvajúcou vojnou na Ukrajine. Žiaci zúčastnení na diskusnom fóre v Košiciach predstavili súčasnú situáciu a bežný život počas vojny ako fungovanie školstva či domácností prostredníctvom rozprávania a príbehov ukrajinských učiteliek. Na záver zaznela ukrajinská hymna, na znak solidárnosti a tiež uvedomenia si, že ak by sme solidárni neboli, význam 17. novembra a získaná sloboda by stratili zmysel.Text: Juliana Papáčo

Piatok 3. 5. 2024