• Julie Ballantyne - Reynolds (07.01.1941 – 24.05.1998)

Tak ako každý rok, aj tento rok sme si 24. januára 2023 v rámci školských Bohoslužieb pripomenuli pamiatku Julie Ballantyne - Reynolds pri príležitosti jej nedožitých narodenín.

Žiaci a učitelia školy si pripomenuli jej pamiatku krátkym hudobným koncertom, ktorý otvorila pani spirituálka Michaela Púpalová a pani riaditeľka Miroslava Štefániková v krátkosti priblížila život a dielo Julie Ballantyne - Reynolds.

• Julie Ballantyne - Reynolds  (07.01.1941 – 24.05.1998)
        • Lyžiarsky výcvik

V dňoch 9. - 13. januára 2023 sme sa my, druháci, zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Ski Čertovica. Bolo to jedno z tých dobrodružstiev, čo človeku prídu do života len zriedka, no zanechajú v ňom bohaté dedičstvo krásnych spomienok. Jedno z tých dobrodružstiev, ktoré sa zhodou úžasných učiteľov, spolužiakov a veľa snehu blížilo k dokonalosti väčšmi než čokoľvek iné na svete.

• Oznam - Vianočné prázdniny

Vedenie Evanjelického gymnázia v Tisovci Vám oznamuje,

že z dôvodu čerpania dovoleniek

bude škola počas zimných prázdnin administratívne zatvorená

v období od štvrtku 22.12.2022 do štvrtku 05.01.2023.

V naliehavom prípade počas obdobia administratívneho zatvorenia školy

sa môžete s nami skontaktovať v pracovných dňoch

• EGT v advente

Žiaci Evanjelického gymnázia v Tisovci (EGT) navštívili v adventnom období seniorov z domova dôchodcov v Tisovci. Adventné čakanie na príchod Spasiteľa im spríjemnila chvíľka poézie a zamyslenie sa nad vianočným príbehom. Žiaci si pripravili tvorivé dielne. Pri výrobe vianočných reťazí sa vytvoril priestor na spoločné rozhovory a spomienky na vianočné zvyky a tradície z mladosti. Tento čas bol požehnaním a obohatením pre obidve strany. -eg-

• EGT v advente
        • Vyšívaná história evanjelickej a.v. cirkvi na Slovensku

Žiaci EGT sa zúčastnili na výstave gobelínových obrazov Vyšívaná história ev.a.v. cirkvi na Slovensku, ktorá sa konala v priestoroch Mestskej galérie MSKS v Tisovci. Pozvanie na spoločne strávený čas pri gobelínových obrazoch prijala aj pani Anna Germanová (naša bývalá kolegyňa), ktorá je spoluautorkou obrazu Rimavského seniorátu. Spoločne sme si prešli historický, ale tiež duchovný odkaz obrazov obdivujúc precíznu prácu autorov a zápal, ktorý viedol k vytvoreniu tak komplexného diela histórie našej cirkvi. Nech sám Pán Ježiš naďalej drží našu krajinu a cirkev v svojich žehnajúcich rukách.-eg-

• Prednáška Live Natura 2000 a Sovy ako duchovia lesa

Prednáška projektu Live Natura 2000

V stredu 14.12. nás navštívil Ing. Jakub Korytiak z NP Muránska planina , ktorý žiakom druhého ročníka a seminaristom z biológie priblížil tému ochrany životného prostredia v rámci projektu Live Natura 2000. Dozvedeli sme sa o nových možnostiach a prístupoch ku ochrane životného prostredia v rámci Európskej únie.

• Vianočná pošta pre seniorov

Seniorom začínajú Vianoce prvým pozdravom na stolčeku. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí. Žiaci 2.A triedy sa tento rok zapojili do milej akcie, vyrobili a napísali pozdravy seniorom v DSS v rámci celoslovenského projektu Vianočná pošta pre seniorov. -kj-

Piatok 19. 4. 2024