• Vedenie Evanjelického gymnázia v Tisovci Vám oznamuje,

že počas letných prázdnin bude škola pre verejnosť otvorená

(vstup cez zadný vchod) v pracovných dňoch od 9.00 hod. do 11.00 hod.
      • V stredu 15. 6 začal plavecký výcvik žiakom prveho rocnika na EGT. Uskutočnil sa v areáli Základnej školy . Po krátkej rozcvičke sa žiaci rozdelili do 3 skupín. Rozdali si podložky na plávanie a mohli začať plávať. Dozorujúci jednotlivým skupinám boli: Pani učiteľka Kubínska, Vojteková a pán učiteľ štefánik.Plávali prsiarsky štýl, nacvičovali dýchanie vo vode a pracovali na skoordinovaní pohybov.​​​​​​​
      • Tak a po dvoch rokoch sa to napokon podarilo. Život sa vracia do normálu a naši tohtoroční piataci tak mali možnosť v dňoch 23-25.05.2022 zažiť na vlastnej koži skutočné maturity. Maturitný týždeň sme zakončili slávnostným odovzdávaním maturitných vysvedčení – tzv. Graduation ceremony - dňa 27.05.2022 v Evanjelickom kostole v Tisovci. Po slávnosti v kostole nasledovala tradičná Čaša vína v spoločenskej sále Mestského kultúrneho strediska.
      • Stále rozmýšľaš kam na strednú? Tak poď kuknúť sem. Už o 6 dní sa uskutoční online burza stredných škôl z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Nebudeme tam chýbať ani my.
      • Chceli by sme Vás informovať o vydaní nového čísla časopisu Kam po strednej. Výtlačky v tlačenej podobe boli zaslné na každú strednú školu.

Online listovaciu verziu časopisu nájdete na našej stránke stránke: >>> kliknite sem <<<
          • Účelové cvičenie s účasťou DHZ v Tisovci

Žiaci 2. ročníka sa v piatok zúčastnili účelového cvičenia, ktorého náplňou bola požiarna ochrana a jej význam. Pozvaných sme mali požiarnikov dobrovoľného hasičského zboru v Tisovci, p. Rado Sekáč a Ľubo Hanuska, ktorým veľmi pekne ďakujeme. Dozvedeli sa, ako majú postupovať v prípade vypuknutia požiaru, ako sa majú správať, aby k požiaru vôbec nedošlo. Dobrovoľníci praktickými ukážkami oživili naše účelové cvičenie a žiaci svojimi otázkami preukázali záujem o túto tematiku. V druhej časti sme sa venovali topografii a orientácii v teréne. Téma bola opäť zameraná na praktické zručnosti, akými sú práca s mapou, buzolou a mobilnými aplikáciami Hiking.sk alebo Mapy.cz a iné.

• Účelové cvičenie s účasťou DHZ v Tisovci
        • Otvorenie školského roka 2020/2021

Vážení rodičia, Vážené kolegyne a kolegovia, milí žiaci!

Začíname školský rok v čase sprísnených epidemických nariadení, v čase keď to čo platilo včera, dnes už neplatí.

Každý deň sa mení epidemiologická situácia a s ňou sa menia aj nariadenia štátnych orgánov. Prináša to do každodenného života veľa zmien a neistoty.

• Team building

Kurz pre našich prvákov

Team building sa bude konať v Tisovci a v jeho okolí v čase od 2. 9. 2020 do 4. 9. 2020.

Náklady za kurz sú hradené zo zápisného.

Žiaci sa zúčastnia rôznych indoorových a outdoorvých aktívít, preto je potrebné, aby si vzali vhodné oblečenie aj obuv na pobyt vonku, ale aj vo vnútorných priestorov v nepriaznivom počasí (potrebné sú prezúvky).

• Team building
        • Informácie k začiatku školského roku 2020/2021

Vážení rodičia, milí žiaci,

školský rok 2020/2021 začneme v utorok 1. septembra 2020 v tisovskom evanjelickom kostole Službami Božími so začiatkom o 15:00 hodine.

Vzhľadom na situáciu a v súlade s manuálom opatrení pre školy a školské zariadenia vydané MŠ SR v čase koronavírusu, je potrebné, aby ste dodržiavali nasledovné opatrenia:

• Netradičný koniec školského roku 2019-2020

Tento školský rok sme "vďaka" koronakríze ukončili netradične. Absentovali Služby Božie a žiaci sa so svojimi triednymi učiteľkami stretli v triedach podľa rozvrhu pri zvýšených hygienických opatreniach v budove školy.Triedne učiteľky odovzdali žiakom vysvedčenia a spoločne s pani riaditeľkou ocenili žiakov, ktorí úspešne reprezentovali školu, zúčastňovali sa na súťažiach a projektoch školy.Po náročnom období dištančného vzdelávania prajeme žiakom aj učiteľom pekné prázdninové leto:)

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Albert Einstein
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
        • Carl Rogers

• Zvonenia

Utorok 9. 8. 2022

• Iné...

Dátumy

• Partneri

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
      • JA Slovensko
      • IT Akadémia
      • Školy, ktoré menia svet
      • Medzinárodný študentský preukaz
      • Nadačný fond Telekom
      • Nadácia PONTIS
      • Agence de promotion du FLE
    • Počítadlo návštev

• Staňte sa naším fanúšikom

• Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
      komunikujem so serverom, počkajte, prosím