• Posledný školský týždeň

Dočkali sme sa!

Koniec ďalšieho školského roka!

Aby sme to uzavreli tak ako sa patrí, jednotlivé triedy s vyučujúcimi a triednymi učiteľkami v poslednom školskom týždni spoznávali krásy Slovenska výletmi po známych, aj tých menej známych miestach:

I.A - Košice

II. A - Predná Hora, Tisovec

II. B - Banská Bystrica, Tisovec

• Posledný školský týždeň
        • Školy za demokraciu

V priebehu tohto školského roka sme v rámci programu Školy za demokraciu (koordinovaného Centrum komunitného organizovania pod záštitou Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici) s II. A triedou realizovali niekoľko vzdelávacích workshopov.

Boli zamerané na rozvoj kritického myslenia, neformálne vzdelávanie k ľudským právam a interkultúrne vzdelávanie. Hovorili sme o právach žien na Slovensku a vo svete, o rôznych izmoch a fóbiách v spoločnosti, prebrali sme totalitné režimy a porovnali sme ich s demokraciou, vytvárali sme vlastné politické strany aj s programom a spoznali sme príbeh Magdalény Robinsonovej, poprednej slovenskej fotografky.

• Škola šmyku

Od pondelka 19.6. do utorka 20.6.2023 sme využili zaujímavú ponuku pána Jána Bazovského, odborníka na bezpečnosť v cestnej premávke v spolupráci s pánom primátorom mesta Tisovec Jánom Vengrínom a SOŠ Tisovec a zúčastnili sme sa prednášky o bezpečnosti na cestách a možnostiach prevencie pred nehodami.

• Škola šmyku
        • Posledná hodina informatiky

S II.A sme mali poslednú hodinu informatiky, hovorili sme si o tom z čoho sa skladá počítač. Nejaké sme aj rozobrali a skúšali skladať. Hodina nás naozaj bavila.

Text a foti: - egt -

• Plavecký výcvik žiakov 1. ročníka

V dňoch od 19. – 21. 6. 2023 sa uskutočnil plavecký výcvik pre žiakov 1. ročníka, ktorý sa konal na mestskom kúpalisku v Tisovci pod vedením inštruktorov p. Štefánika, p. Vojtekovej a Kubinskej. Žiaci si precvičili všetky plavecké štýly (prsia, kraul aj znak), vyskúšali si skoky do vody ako aj plaveckú obrátku. Žiaci, ktorí sa z rôznych dôvodov plaveckého výcviku nezúčastnili pomáhali pri skrášľovaní okolia školy. Počasie im prialo, takže plavecký si všetci naplno užili.

• Plavecký výcvik žiakov 1. ročníka
        • Deň Európy - vyhodnotenie projektov

Dňa 19. júna 2023 sa na našej škole konalo vyhodnotenie súťaže projektov o členských štátoch Európskej únie. Jednotlivé triedy mali rozdelené krajiny medzi seba a ich úlohou bolo nájsť a spracovať informácie o týchto krajinách.

I.A1 - Španielsko - 1. miesto

II.B - Francúzsko - 2. miesto

IV.B - Švédsko - 3. miesto

• Uvedenie knihy do života - Čriepky spomienok na školu zázrakov

V piatok 16. júna 2023 sa v priestoroch reštaurácie Centrál v Tisovci odohrala milá slávnosť – uvedenie knihy Čriepky spomienok na školu zázrakov A Mosaic of Memories from the Miracle School - do života. Kniha je finálnym produktom Projektu EGT Memory, ktorý prebiehal v rokoch 2020-2022. Je kolektívnym dielom ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom v rozmedzí rokov 1992 – 2022 ocitli v orbite školy, prispeli k jej chodu, fungovaniu a vtlačili jej pečať jedinečnosti.

• Uvedenie knihy do života - Čriepky spomienok na školu zázrakov
          • Kurz ochrany života a zdravia

V dňoch 13.-15. júna 2023 sa uskutočnil Kurz ochrany života a zdravia pre žiakov 3. ročníka na Chate Zbojská.

Program tohto účelového cvičenia bol jasný - overiť naše postoje, zručnosti a vedomosti pri bežných, ale i mimoriadnych situáciách, vznikajúcich a ohrozujúcich naše životy počas pobytu v prírode. V utorok sme začali kurzom prvej pomoci, prešli sme si jej teoretickú časť a naše zručnosti sme si overili v praktickej časti. V troch skupinách sme pracovali ako tím krízového manažmentu s témou pohyb v prírode. Ďalšími aktivitami boli streľba zo vzduchoviek, návod na nasadenie plynovej masky a deň sme zakončili spoločným karaoke večerom. V stredu sme mali budíček nastavený už na siedmu hodinu ráno, pričom sme absolvovali krátku rozcvičku, a tou sme si skrátili čas do raňajok. Hneď potom sme sa presunuli do skupín, v ktorých sme vykonávali jednotlivé aktivity - príprava krízového mana

• Kurz ochrany života a zdravia

Štvrtok 28. 3. 2024