• Krabice lásky

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? To je tá otázka, ktorú sme si tento rok opäť položili. Ako škola sme sa totiž znovu zapojili do celoslovenskej vianočnej výzvy, a tak cez dlhé zimné dni potešili seniorov.

V rámci každej triedy sme zhotovili darčekové krabice, ktoré sme vyplnili drobnosťami od srdca. Sviečkou, mydlom, čajom, ponožkami, čokoládou či krížovkami. Krabice sme doplnili aj drobnosťami od srdca – vianočným prianím či pohľadnicou.

• Shakespeare memorial

​​​​​​Dňa 11.12 sa žiaci 2.A Viliam Slašťan a Janka Juhászová zúčastnili recitačnej súťaže Shakespeare memorial. Nakoľko sa súťaž začínala v pondelok skoro ráno, žiaci sa do Bratislavy dostavili už v nedeľu a navštívili aj vianočné trhy.

Konkurencia bola veľmi silná keďže súťažiacich z celého Slovenska bolo až 82. Súťažilo sa v šiestich kategóriách a z toho naša škola mala zastúpenie v dvoch z nich. V silnej konkurencii obstáli veľmi dobre a tešia sa na ďalší ročník!

• Christmas story: Známy- neznámy Tisovec

Počas workshopového týždňa aj prváci svedomito pracovali a pripravili si pre svojich rodičov, spolužiakov aj širokú verejnosť program Známy- neznámy Tisovec.

V krátkom divadelnom predstavení netradičnou formou s prvkamy fantasy predstavili významné osobnosti, ktoré pôsobili v Tisovci. Pri ceste do minulosti nás EGŤ-áci zoznámili s Pavlom Joyeffym, Štefanom Markom Daxnerom či manželmi Vansovcami. Aj takto sme sa mohli dozvedieť viac o ich živote a presvedčiť sa, že aj súčasná mladá generácia má v sebe tvorivý potenciál a chuť robiť nové veci .

• Overnightový teambuilding študentskej firmy Greenture

Študentská firma Greenture nedávno zažila intenzívny overnightový teambuilding, ktorý pozdvihol tímový duch a kreativita študentov.

Počas tejto nezabudnuteľnej udalosti sme sa venovali rôznym spoznávacím hrám a osobnostnej analýze, čo posilnilo vzájomné väzby. Výsledkom bolo naštartovanie našej kreativity a my sme mohli začať intenzívne pracovať na výrobe produktu – ovsených a pohánkových kašičiek s pridaním moringy, či intenzívne sa venovať príprave na medzinárodný veľtrh JA študentských firiem, ktorý nás už onedlho čaká. Pripravovali sme si prezentáciu a prezentovanie o našej študentskej firme.

• Workshop finančnej gramotnosti

Žiaci tretieho ročníka sa celý týždeň venovali ekonomickým témam, ktorých cieľom bolo prispieť k zvýšeniu ich finančnej gramotnosti. Témami ich sprevádzali učitelia školy, ako aj externí prednášajúci. Žiaci uvažovali o princípoch fungovania finančného trhu, o produktoch, ktoré im trh ponúka a vypracovali prípadovú štúdiu reflektujúcu aktuálnu situáciu na finančnom trhu. Na hodinách počítali príklady zamerané na zhodnotenie investovaných prostriedkov, výpočet úrokov z úverových produktov, výpočet odvodových položiek zamestnanca, ako aj príklady súvisiace s geometrickým rastom a poklesom. Hrou Finančná sloboda sa dostali do simulovaného historického obdobia na finančných trhoch a sami prijímali rozhodnutia, ktoré im generovali zisky alebo straty. Súťažiacim s najvyšším ziskom (Gréta Zacherová, Michaela Hudecová) pán Štofira zo spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko, a.s. odovzdal diplom. Na s

• Workshop finančnej gramotnosti
          • Len jeden z aktívnych týždňov v študentskej firme GREENTURE

Od pondelka do piatku 20. – 24. novembra 2023 členovia študentskej firmy GREENTURE prežili len jeden z mnohých aktívnych týždňov.

V pondelok a utorok počas veľkej prestávky na 200-kách zorganizovali super akciu „Ulov si svojho zelenáča“, ktorá spočívala v tom, že členovia študentskej firmy ponúkli do „dražby“ svoje kreatívne, športové, umelecké a kognitívne schopnosti či vlastné nadanie, ktoré si ostatní študenti mohli vydražiť. Zároveň aj vyučujúci školy dali študentskej firme do dražby rôzne ponuky a benefity, ktoré budú môcť žiaci použiť.

• Len jeden z aktívnych týždňov v študentskej firme GREENTURE
        • 17. november

Dňa 16.11.2023 sme si na CHAPEL pripomenuli jeden z najvýznamnejších dní na ceste k slobode - výročie 17. novembra. Hosť, Samuel Abrahám, rektor BISLA, si s nami spomenul na dôvody jeho emigrácie a tiež, prečo sa vrátil. Spomínanie bolo obohatené predstavami žiakov a pedagógov o slobode. V ďalšej časti sa nám prihovoril p. farár Ticháň a jeho hosť p. farár Pačmár. Najcennejšie odkazy dlhoročných pripomienok Dňa boja za slobodu a demokraciu sú:

• EGT na Burze stredných škôl v Revúcej

Dňa 16.11.2023 – štvrtok naša škola prijala pozvanie na ďalšiu prezentáciu našej školy a my, žiaci tretieho ročníka, sme sa zúčastnili ,,Burzy informácií‘‘, ktorá sa konala v Kultúrnom dome v Revúcej. Burza informácií bola určená najmä žiakom ZŠ v Revúcej a blízkeho okolia, ale aj ich rodičom, ktorí mali možnosť prostredníctvom prezentácie, a najmä osobného kontaktu, spoznať aj našu školu. Ďakujeme za pozvanie a veľmi príjemnú atmosféru zamestnancom Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v odbore vzdelávania. Veríme, že sa s mnohými uvidíme aj na našom DOD 1.2.2024 u nás na EGT v Tisovci.​​​​​​

• EGT na Burze stredných škôl v Revúcej
        • Stužková slávnosť V. A triedy

Druhá tohtoročná stužková slávnosť, sa uskutočnila v piatok 10.11.2023 v Mestskej sále v Tisovci, kde študentom z V.A triedy boli slávnostné odovzdané maturitné stužky.

Text a foto: J. Máliková (V.A)

Sobota 27. 4. 2024