• Vedenie Evanjelického gymnázia v Tisovci Vám oznamuje,

    že počas letných prázdnin bude škola pre verejnosť otvorená

    (vstup cez zadný vchod) v pracovných dňoch od 9.00 hod. do 11.00 hod.
   • V stredu 15. 6 začal plavecký výcvik žiakom prveho rocnika na EGT. Uskutočnil sa v areáli Základnej školy . Po krátkej rozcvičke sa žiaci rozdelili do 3 skupín. Rozdali si podložky na plávanie a mohli začať plávať. Dozorujúci jednotlivým skupinám boli: Pani učiteľka Kubínska, Vojteková a pán učiteľ štefánik.Plávali prsiarsky štýl, nacvičovali dýchanie vo vode a pracovali na skoordinovaní pohybov.​​​​​​​
   • Tak a po dvoch rokoch sa to napokon podarilo. Život sa vracia do normálu a naši tohtoroční piataci tak mali možnosť v dňoch 23-25.05.2022 zažiť na vlastnej koži skutočné maturity. Maturitný týždeň sme zakončili slávnostným odovzdávaním maturitných vysvedčení – tzv. Graduation ceremony - dňa 27.05.2022 v Evanjelickom kostole v Tisovci. Po slávnosti v kostole nasledovala tradičná Čaša vína v spoločenskej sále Mestského kultúrneho strediska.
   • Stále rozmýšľaš kam na strednú? Tak poď kuknúť sem. Už o 6 dní sa uskutoční online burza stredných škôl z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Nebudeme tam chýbať ani my.
   • Chceli by sme Vás informovať o vydaní nového čísla časopisu Kam po strednej. Výtlačky v tlačenej podobe boli zaslné na každú strednú školu.

    Online listovaciu verziu časopisu nájdete na našej stránke stránke: >>> kliknite sem <<<
     • EGT firma Fragment na veľtrhu v Bratislave

      V utorok sme sa ako vedenie študentskej firmy Fragment zúčastnilo veľtrhu v Bratislave, kde sme si zrovnali sily s vyše štyridsiatimi študentskými firmami z celého Slovenska. Avšak ako aj po iné roky, ani tentoraz EGT neostalo bez povšimnutia. Po dni strávenom v predajnom stánku a neustálom kontakte s potenciálnymi zákazníkmi, porotcami a bez problémov zvládnutej prezentácii na pódiu sme si ani počas vyhodnotenia priveľmi neoddýchli. Hneď v prvej kategórii sme sa umiestnili na krásnom druhom mieste, po ktorom nasledovali dve ďalšie bronzové medaily a až tri prvé miesta, čím sme získali najviac ocenení zo všetkých firiem.

    • EGT firma Fragment na veľtrhu v Bratislave
    • Y.E.S. G.R.E.E.N v Prahe
     • Y.E.S. G.R.E.E.N v Prahe

      V dňoch 28. marca až 1. apríla sa vybraní žiaci druhého ročníka ( Jonáš Bábela, Robert Bíž, Filip Karvay a Petra Porubiaková) zúčastnili ďalšieho stretnutia projektu Y.E.S. G.R.E.E.N, tentokrát v Prahe.

      Na stretnutí sa zúčastnili aj žiaci Bulhraska, Česka, Estónska a Litvy, mali sa zúčastniť aj Taliani, ktorí sa nedostavili. V pondelok bolo v programe prezentovanie prezentácií a následne vzájomné spoznávanie a malá prehliadka Prahy z českými študentami v skupinkách. V utorok sa konal výlet do národného parku České Švajčiarsko, v stredu sa prezentovali rozprávky a uskutočnili workshopy. Vo štvrtok sa žiaci vybrali na exkurziu do Kutnej Hory a v piatok sa prehliadka historických častí Prahy aj spolu s hradom.

     • Volejbalový turnaj

      Dňa 24.3.2022 sa uskutočnil volejbalový turnaj v telocvični SOŠ, ktorý organizovala naša študentská firma Fragment. Zmerali si sily 4 družstvá a vo finálnom zápase si vybojovala zaslúžene prvenstvo trieda 4.A. A nasledujúce miesta obsadili: 2. miesto 3.A a 3.miesto 2.A.

      Špeciálne ocenenie "Najodvážnejší tím" bolo udelené triede 1.A.

    • Volejbalový turnaj
     • „Dokážeme spolu viac“

      Pozvanie do športovej súťaže spojenej s verejnou zbierkou s názvom:

      „Dokážeme spolu viac“

      Ide o celoslovenskú výzvu evanjelických škôl v Liptovskom Mikuláši pri príležitosti ich výročia.

      V septembri 2022 bude aj naša škola Evanjelické gymnázium v Tisovci začínať 30. školský rok a pri tejto príležitosti sa pripájame k výzve ESŠ v Liptovskom Mikuláši.

    • Deň učiteľov
     • Deň učiteľov

      Na Slovensku patrí 28. marec už takmer sedem desaťročí pedagogickým pracovníkom. V tento deň majú sviatok všetci učitelia. Pri príležitosti Dňa učiteľov, v deň narodenia Jána Amosa Komenského, tak máme vzácnu príležitosť poďakovať všetkým pedagógom za ich pomoc pri vzdelávaní nových generácií. Učiteľská práca je poslaním a za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu si zaslúžia našu úctu a poďakovanie.

     • EGT a Zelený certifikát

      25.3. nám firma SEWA a.s. zaslala email s oznamom, že sme ako bonus k certifikátu o úspešnom vedení projektu ElektroOdpad-Dopad a zbere elektroodpadu získali Zelený certifikát.

      Zelený certifikát a logo sme získali, ako jedna z mála škôl na Slovensku, za odovzdaný elektroodpad a použité batérie za rok 2020-2021. Tento certifikát potvrdzuje, že naša škola pristupuje zodpovedne k ochrane životného prostredia a správnemu triedeniu odpadu. Vďaka tomu môžeme využívať služby firmy SEWA a.s. na bezplatný odvoz elektroodpadu a použitých batérií.

     • Exkurzia

      Dňa 16. marca sa po dvoch rokoch žiaci štvrtého a tretieho ročníka mohli zúčastniť exkurzie v literárnom múzeu v Banskej Bystrici a expozície domu Jozefa Gregora Tajovského v Tajove. Exkurzia bola obohatená zaujímavými faktami o živote banskobystrického rodáka a pani prednášajúca si pre žiakov pripravila pracovný list. V literárnom múzeum im bola podaná prednáška o Petrovi Karvašovi a jeho tvorivom živote. Dozvedeli sme sa veľa nových a užitočných informácií nielen k maturite. V plane je návštevu divadla a inscenovanej hry Petra Karvaša - Polnočná omša. Exkurziu bola príjemným spestrením pomaturitného dňa.

     • Výberové konanie na pozíciu riaditeľa školy.

      Západný dištrikt ECAV na Slovensku so sídlom vo Zvolene v zmysle § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme vyhlasuje výberové konanie na pozíciu riaditeľa školy pre:

     • Y.e.s. G.r.e.e.n. na EGT

      V dňoch 20. - 25. februára 2022 Evanjelické gymnázium hostilo účastníkov mobility medzinárodného projektu Erasmus+ pod názvom Y.e.s. G.r.e.e.n.. Mobility sa zúčastnili žiaci a pedagógovia z Estónska, Litvy, Českej republiky a Bulharska.Počas týždňa žiaci prezentovali svoje projektové práce. Pracovali v skupinách, kde každú skupinu zastupoval účastník z každej krajiny zapojenej do projektu. Témy jednotlivých prezentácií: využitie zelenej energie, recyklácia, bioodpad, zelené budovy, zhromažďovanie dažďovej vody, šetrenie energiou.

    • logo erasmus plus
    • ECDL certifikáty
     • ECDL certifikáty

      15. februára 2022 sme 34 žiakom 3. a 4. ročníka rozdali ECDL certifikáty. Aby ich mohli získať, veľmi usilovne pracovali počas workshopu, ktorý bol venovaný tematike digitálnych zručností. Učili sa 4 moduly – Základy práce s počítačom, Spracovanie textu, Prezentácia a Základy práce online. A vyústením ich práce boli skúšky, ktoré sa konali pod záštitou IT Akadémie a Školského výpočtového strediska v Banskej Bystrici.

     • EXPERT GENIALITY SHOW

      Celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl má svojich víťazov. Víťazom je každý, kto vystúpi zo svojej komfortnej zóny a urobí niečo naviac. Takýchto víťazov máme v EGT štyridsať osem od prvého až po piaty ročník. Súťažili online v dvoch spomedzi šiestich ponúknutých tém: Od Dunaja k Tatrám (Slovenské dejiny, umenie, šport, biológia, geografia, aktuality, slávni Slováci), Mozgolamy (logické hádanky, postupnosti, zaujímavé slovné úlohy, kombinačné, pojmové myslenie), Svetobežník (fyzická geografia, humánna geografia), Tajomstvá prírody (biológia, fyzika, astronómia, chémia), Do you speak English? (čítanie, bežné výrazy, gramatika, reálie), Góly, body, sekundy (história a druhy športu, rekordy, olympionizmus, športovci, fyziológia tela športovcov, strava).

    • EXPERT GENIALITY SHOW
    • Dress-Up-Day: Valentín a Black Lives Matter
     • Dress-Up-Day: Valentín a Black Lives Matter

      Dňa 14.02.2022 sa na našej škole uskutočnil dress up day, tentokrát na tému Valentín a Black Lives Matter. Úlohou žiakov bolo obliecť si čiernu, bielu a červenú farbu. Počas veľkej prestávky sa konala už tradičná Valentínska pošta. Dúfame, že každý svoju valentínsku poštu obdržal. Na druhý deň, 15.02.2022, sa konal chapel s tematikou Black Lives Matter. Prezentáciu spolu pripravili Amália Lajčáková 1.A a Denis Dovala 3.B.

     • Dress-up day

      Dňa 7. februára 2022 sa na našej škole konal dress-up day na tému "Bring anything but a backpack". Na treťom mieste sa umiestnila Ivana Kyseľová (2.B) s hojdacím koníkom, na druhom mieste bola Martina Pomaj (3.B) s chlebníkom plným jedla a víťazi boli Martin Feranec a Alexandra Štempelová (2.B) s nákupným košíkom z Lidla.

     • Ako dopadla zbierka "Krajšie Vianoce" ?

      Vianoce sú už za nami rovnako ako aj zbierka “Krajšie Vianoce” organizovaná nami, členmi tohtoročnej študentskej firmy Fragment. Spoločne sme vyzbierali sumu, ktorá presiahla hranicu 700€. Po konzultácii so špeciálnou pedagogičkou pani Holosovou z Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici sme z vyzbieranej sumy nakúpili hračky na prianie, ktoré poputovali do herne pre detských onkologických pacientov, ktorí sa z nich už teraz tešia.

     • Darujte 2% pre Vaše deti

      Milí rodičia a priaznivci EGT,

      chceli by sme Vás informovať o možnosti pomôcť škole. Je to možnosť poskytnutia 2 % Vami zaplatenej dane za rok 2021. Vďaka Vašej ochote pomôcť, poukážu jednotlivé daňové úrady určitú finančnú čiastku, ktorá prispeje k rozvoju a zlepšeniu záujmových aktivít Vašich detí na našej škole. V minulom roku sa aj vďaka Vašej podpore podarilo získať 1 003 EUR, za čo Vám chceme touto cestou poďakovať. Získané finančné prostriedky sa použili na nákup 3D tlačiarne s príslušenstvom a harddiskov pre školský server..

    • Darujte 2% pre Vaše deti
    • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
    • Albert Einstein
    • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
    • William Shakespear
    • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
    • Carl Rogers
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Utorok 9. 8. 2022
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Iné...

      Dátumy

    

  • Partneri

   • Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
   • JA Slovensko
   • IT Akadémia
   • Školy, ktoré menia svet
   • Medzinárodný študentský preukaz
   • Nadačný fond Telekom
   • Nadácia PONTIS
   • Agence de promotion du FLE
  • Počítadlo návštev

   Počet návštev: 1166756
  • Staňte sa naším fanúšikom

  • Napíšte nám

   Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
   komunikujem so serverom, počkajte, prosím