• Pozvánka pre študentov a absolventov školy na 26. školský ples

Študentská firma Greenture srdečne pozýva všetkých študentov a absolventov školy na 26. školský ples, ktorý sa uskutoční v piatok 2. februára 2024 o 18:00 hod. v Miestnom kultúrnom stredisku v Tisovci.

Cena vstupenky je 36 eur za osobu, 70 eur za pár.

V prípade záujmu vás prosíme o vyplnenie nižšie uvedenej záväznej prihlášky a následné vyplatenie ceny vstupenky bezhotovostnou platbou.

• Naši žiaci získali základy podnikavosti v Rozbehni sa! Academy

Počas októbra k nám zavítal tím Rozbehni sa!. Ten pre našich žiakov z radov druhákov a tretiakov zorganizoval poldenné Biznis fórum. Žiaci sa na prípadovej štúdii učili, ako rozbehnúť biznis nápady rýchlo a lacno.

Od vymýšľania nápadu až k prvým objednávkam

Žiaci vedení odborníkmi z praxe krok po kroku prechádzali procesom od vymyslenia nápadu, cez tvorbu biznis modelu, prieskum konkurencie, cenotvorbu, zákaznícky prieskum a testovací web. Všetky úlohy boli interaktívne rozpracované na prípadovej štúdii žiačky Zuzky, ktorá ako stredoškoláčka absolvovala Rozbehni sa! inkubátor s nápadom Esencit, prenosnou aromaterapiou. Tej sa s našou pomocou podarilo otestovať životaschopnosť jej nápadu len za 75 hodín a 75€ priamych nákladov. Po spustení kampane napokon predala vyše 3000 kusov.

• Naši žiaci získali základy podnikavosti v Rozbehni sa! Academy
        • Predvianočný volejbalový turnaj

Dňa 19.12.2023 študentská firma Greenture usporiadala predvianočný volejbalový turnaj, počas ktorého si žiaci EGT preverili svoje volejbalové zručnosti. Na turnaji bola súťaživá, no zároveň priateľská atmosféra s vôňou Vianoc. Turnajom nás sprevádzal aj komentátor Jonáš Bábela, ktorý udržiaval zápas v napätí do poslednej sekundy. Každý účastník sa mohol občerstviť vianočnými medovníčkami, či jablkami a výhercovia získali medovníčkové medaily, ktoré všetkých veľmi potešili.

• Vianočné trhy v Budapešti

Tak ako každý rok študentská firma organizuje zájazd na vianočné trhy, ani tento rok to nebolo inak. V dňoch 15. až 16. decembra 2023 sa žiaci školy spolu so študentskou firmou Greenture vybrali na vianočné trhy do Budapešti.

Do Budapešti dorazili o 12:00, kde ich organizátori zájazdu (firemníci) previedli významnými pamiatkami mesta. Ako prvé si pozreli Budínsky hrad (Budai Vár) s krásnym výhľadom na rieku Dunaj. Ďalej im porozprávali o reťazovom moste Szénechyi, ktorý rozdeľuje Budapešť na Budín a Pešť. Následne sa všetci spoločne presunuli na Rybársku Baštu (Halászbástya) s výhľadom na mesto. Po návšteve pamiatok sa presunuli na ubytovňu, kde dostali voľný rozchod. Večer sa boli pozrieť na trhy, ktoré sprevádzala vianočná nálada a každý si tam našiel to svoje. Mali možnosť vyskúšať plavbu loďou po rieke Dunaj, či navštíviť New York coffee ... Na druhý deň ranné vtáčatká, ktoré privst

• Vianočné trhy v Budapešti
        • Adventný čas v EGT

Adventný čas v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci bol pre žiakov a učiteľov obohatený množstvom podujatí a dobrovoľných zbierok. V spolupráci s cirkevným zborom Tisovec sa žiaci zapojili do prípravy balíčkov pre sociálne slabšie rodiny v meste a okolí. Žiaci pomáhali pri pečení a zdobení vianočných medovníčkov, ktoré boli súčasťou balíčkov. Taktiež pomohli so samotným balením týchto darčekov. Časť upečených medovníčkov putovala aj do Domova dôchodcov v Tisovci. Žiaci svojou návštevou spríjemnili poobedné chvíľky dôchodcov. Pripravili si krátky program. Spoločne si zaspievali koledu s klarinetovým doprovodom žiačky Diany Vaššovej. Vilko Slašťan obohatil stretnutie prednesom vianočnej modlitby. Potom nasledovalo tvorenie vianočných ozdôb, ktoré spoločne zavesili na vianočný stromček. Počas adventu v škole prebieha aj mikulášska zbierka pre deti zo znevýhodnených rodín organizovaná študentskou

• Medzinárodný veľtrh študentských firiem v Hradci Králové

Medzinárodný veľtrh podnikateľských talentov nedávno privítal talentovaných študentov v Hradci Králové, ktorí sa rozhodli aktívne zúčastniť tejto prestížnej udalosti. Naša škola s hrdosťou prezentovala svoje schopnosti prostredníctvom študentskej firmy Greenture, ktorá zaujala nielen návštevníkov ale aj porotu. Vedenie zložené z Roba, Niny, Amy, Zoji, Mišky a Vierky, bolo vyslané reprezentovať a súťažiť v rôznych kategóriách.

• Medzinárodný veľtrh študentských firiem v Hradci Králové
        • Vyhodnotenie súťaže z oblasti daní a účtovníctva

Žiaci tretieho ročníka mali možnosť zapojiť sa do súťaže organizovanej spoločnosťou RODOF plus, s.r.o. zaoberajúcou sa účtovníckymi a audítorskými činnosťami a daňovým poradenstvom. Úlohou žiakov bolo správne vyriešiť prípadovú štúdiu. Pre dve šťastné výherkyne súťaže (Sarah Kvetková, Nina Ondriková) bol prichystaný poukaz na vstup do wellness zariadenia. Cenu prišli osobne odovzdať manželia Iždinskí zo spomínanej spoločnosti. Za odborný prínos z oblasti podnikania, daní a účtovníctva, ako aj zorganizovanie súťaže ďakujeme.

• Krabice lásky

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? To je tá otázka, ktorú sme si tento rok opäť položili. Ako škola sme sa totiž znovu zapojili do celoslovenskej vianočnej výzvy, a tak cez dlhé zimné dni potešili seniorov.

V rámci každej triedy sme zhotovili darčekové krabice, ktoré sme vyplnili drobnosťami od srdca. Sviečkou, mydlom, čajom, ponožkami, čokoládou či krížovkami. Krabice sme doplnili aj drobnosťami od srdca – vianočným prianím či pohľadnicou.

• Shakespeare memorial

​​​​​​Dňa 11.12 sa žiaci 2.A Viliam Slašťan a Janka Juhászová zúčastnili recitačnej súťaže Shakespeare memorial. Nakoľko sa súťaž začínala v pondelok skoro ráno, žiaci sa do Bratislavy dostavili už v nedeľu a navštívili aj vianočné trhy.

Konkurencia bola veľmi silná keďže súťažiacich z celého Slovenska bolo až 82. Súťažilo sa v šiestich kategóriách a z toho naša škola mala zastúpenie v dvoch z nich. V silnej konkurencii obstáli veľmi dobre a tešia sa na ďalší ročník!

Streda 24. 4. 2024