• Svätodušné sviatky

• Už túto nedeľu si pripomenieme udalosť Zoslania Ducha Svätého na apoštolov (Turíce).

Život prináša mnoho rôznych situácií, s ktorými sa musíme vyrovnávať. Kde na to berieš silu a kde hľadáš útechu?

Ježiš nám počas svojho života tu na Zemi prisľúbil, že nám po svojom odchode pošle niekoho, kto nás bude viesť a pomáhať nám. Tým niekým je Duch Svätý, ktorého Biblia nazýva aj Pomocníkom, Tešiteľom či Radcom.

Ak si čítaš Skutky apoštolov, udalosť za udalosťou nám ukazuje kresťanov naplnených Duchom Svätým, ktorý ich viedol v tom, čo majú hovoriť či robiť. Máš s ním aj ty takúto skúsenosť?

Boh je k tebe taký dobrý, že ti dáva seba samého, aby ťa mohol viesť po správnych cestách, aby ťa posilňoval, aby mohol zotierať slzy z tvojej tváre, aby ti pomáhal vybojovať každý boj. Je ti k dispozícii, ale nebude sa ti vnucovať. Bude trpezlivo čakať, kým ho vpustíš do svojho života a odovzdáš mu velenie.

Ako by sa zmenil tvoj život, keby bol Duch Svätý tvojím najbližším Pomocníkom, Tešiteľom či Radcom?

Požehnané Svätodušné sviatky.

EG

This Sunday we will remember the event of the sending of the Holy Spirit on the apostles (Pentecost).

Life has many different situations that we have to deal with. Where do you get the strength for it and where do you look for comfort?

Jesus promised us during his life here on Earth that after his departure he will send someone to guide us and help us. That someone is the Holy Spirit, whom the Bible also calls Helper, Comforter or Counselor.

If you read the Acts of the Apostles, event after event, it shows us Christians filled with the Holy Spirit who guided them in what to say and do. Do you also have such an experience with him?

God is so good to you that he gives himself to guide you in the right paths, to strengthen you, to wipe the tears from your face, to help you fight every battle. He is available to you, but he will not impose himself on you. He will wait patiently for you to let him into your life and give him command.

How would your life change if the Holy Spirit was your closest Helper, Comforter or Counselor?

I wish you blessed Pentecost time.

EG

• Protidrogová prevencia

Vo štvrtok 9.mája našu školu navštívil pán Peter Remper s organizácie bezdrog.sk .

Počas vyučovacích hodín sa žiaci 1. až 3. ročníka oboznámili s tým ako sú škodlivé drogy ako negatívne vplývajú na človeka a hlavne ako sa naučiť povedať nie  a odmietnuť drogy a alkohol.

Žiaci sa dozvedeli aj o škodlivosti energetických nápojov a žuvacieho tabaku.

Celkovo sa beseda žiakom páčila, ale potrebovali by sme viac času na diskusiu a podrobnejšie vysvetlenie niektorých otázok.

Anti-drug prevention

On Thursday, May 9, Mr. Peter Remper from the bezdrog.sk organization visited our school.

During the lessons, the students of the 1st to 3rd grade became familiar with how harmful drugs are, how they negatively affect a person, and especially how to learn to say no and refuse drugs and alcohol.

The students also learned about the harmful effects of energy drinks and chewing tobacco.

Overall, the students liked the discussion, but we would need more time to discuss and explain some questions in more detail.

Text : G. Antalová

foto: P. Remper

• Duchovná pieseň ECAV

• Dňa 3. mája 2024 sa v Martine konalo celoslovenské kolo speváckej súťaže DUCHOVNÁ PIESEŇ organizovanej Evanjelickou cirkvou a.v. na Slovensku. Zúčastnila sa ho aj naša žiacka prvého ročníka Andrejka Rapčanová. Pod odborných vedením korepetítorky Lýdie Magyarovej si pre porotu pripravila a odspievala dve piesne z evanjelického spevníka (jednu povinnú, jednu voliteľnú) a jednu kresťanskú pieseň podľa vlastného výberu. Jej výkon porota ocenila udelením strieborného pásma. Pani Magyarovej ďakujeme za odbornú pomoc a prípravu. Andrejke blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšieho spievania duchovných piesní :-)